Огляд гірськолижних курортів Македонії.

Гірськолижні курорти Північної Македонії: Маврово, Крушево, Попова Шапка. Зараз активно забудовуються і оснащуються курорти в Ніджі Галічіце, Якупіце, Крани, Баньіште і Пелагонії.

Маврово

Маврово це не тільки курорт але й село, національний парк і гірськолижний курорт. Парк займає велику територію, де букові ліси красиво облямовують Маврово озеро з чистою водою. Високі пагорби лежать поруч з гірськими вершинами.

Курорт розташований в північній частині парку. Сезон відкривається в листопаді і триває практично до початку квітня. Всі траси розташовані на висоті 1255-1900 м над рівнем моря.

Всього трас – 18. З них три позначені жовтим маркером і призначені для новачків. П’ять зелених трас для тих, кому заняття гірськими лижами не в новинку. Шість синіх трас – це вже для просунутих користувачів. А «на закуску» чотири чорні траси, які рясніють крутими спусками і захоплюючими дух віражами. Це вже територія професіоналів.

Про якість та інфраструктуру всього комплексу можна судити по тому, що в Маврово щорічно проводяться великі міжнародні змагання зі слалому і сноуборду. Всі траси обладнані сніговими гарматами, так що снігу ніколи не бракує. 14 підйомників доставлять всіх бажаючих до початку спуску. На курорті є декілька готелів, ресторан, вечорами працює дискотека, казино і бар. Одне з найпопулярніших розваг – нічне катання на лижах.

Крушево

Інфраструктура курорту тільки розвивається. На сьогоднішній день Крушево може запропонувати три траси з пологими спусками, обладнані підйомниками. Траси призначені в основному для новачків і непрофесіоналів. Є своя школа навчання, працює центр прокату лиж.

Готелі розташовані як в безпосередній близькості від підйомників, так і в самому місті. Поки готелі мають тільки по 2-3 зірки, але будується багато нових готельних комплексів вищого рівня.

Що сподобається в Крушево: відсутність натовпів туристів, ніяких черг біля підйомників і ніякої штовханини на спусках. Створюється відчуття, що про це райському куточку знаєте тільки ви! Додайте ще тишу, спокій, заспокійливу панораму гір і чудову природу.

Попова Шапка

Шість підйомників і фунікулерів доставлять вас на вершину. Звідси стартує відразу декілька трас. Є спеціальні, пологі, призначені для новачків. Трохи осторонь – крутіші – з несподіваними поворотами та іншими «прибамбасами». Тут катаються ті, хто вже впевнено стоїть на лижах. Є траси, призначені для сноубордистів.

Для професіоналів на Попової Шапці приготовлена ​​особлива «фішка» – катання поза трасами. Всюдиходи доставлять вас в будь-яке місце, де є незайманий сніг і круті гори. Потужний заряд адреналіну забезпечений!

***

У порівнянні з гірськолижними курортами Швейцарії, Канади, Італії і навіть сусідньої Болгарії, македонські курорти відрізняються більш доступними цінами. Траси тут чудові. А рівень сервісу, інфраструктура і різноманітність розваг – справа наживна. Втім, якщо ви серйозно налаштовані відпочити, то такі дрібниці відпустку не зіпсують. А Македонія зачаровує своєю самобутністю і не втомлюється дивувати гостинністю.

Найкращі готелі Македонії

DoubleTree by Hilton Skopje

Holiday Inn Skopje

Merriot

Park hotel & Spa

Тури в Македонію

Тури в Північну Македонію стали доступнішими після вікдкриття нового, прямого рейсу для зимового відпочинку у Північну Македонію. Перший рейс з Києва в місто Скоп’є запланований на 6 грудня. Сезона програма планується до березня 2021 року.

Квитки вже в продажу за ціною від €221 у два боки. Польоти з Харківа, Дніпра та Одеси можливо з короткою стиковкою в столиці.

Детальний розклад рейсів Київ – Скоп’є:

Напрямок Виліт Приліт Дні польотів Період польотів
Київ – Скоп’є 10:50 12:00 четвер, неділя 6 грудня 2020 – 25 березня 2021 року
Скоп’є – Київ 12:50 16:10 четвер, неділя 6 грудня 2020 – 25 березня 2021 року

Умови в’їзду в Північну Македонію для українців
З 26 червня 2020 року кордони Північної Македонії відкриті для безперешкодного переміщення пасажирів і транспортних засобів. При в’їзді на територію країни більше не вимагається наявність негативного ПЛР-тесту на COVID-19 та перебування у домашній самоізоляції чи державному карантині.

Підібрати тур в Північну Македонію ви можете в нашому пошуку турів  чи у менеджерів